Feature Film
2021
Gary
How to Please a Woman
Feisty Dame Productions
Renee Webster
2018
Bill Barter
The Dust Walker
Dustwalker the Film Pty Ltd
Sandra Sciberras
2016
Regg
The Gateway
Convergence Productions
John V. Soto
2016
Bernard
Zelos
Painted Gate Pictures
Jo-Anne Brechin
2016
Leon Murphy
The Decadent and Depraved
Prince-Wright Productions
Jordan Prince-Wright & Axel August Karlsson
2013
Luke
Foreshadow
Buzz Productions
Carmelo Musca
2013
Cook
Pinch
Angel Films
Jeff Asselin
2011
Buzzcock
Drift
Drift International Pty Ltd
Morgan O Neill
2000
Jose
Lantana
Lantana Productions
Ray Lawrence
1990
Young Peter
Dingo
Rolf De Heer
Television
2019
Nick
Itch
Komixx Itch Pty Ltd
Nicholas Verso
2017
Snr Constable Munro
A Place to Call Home Series 5
Seven Network
2010
Gerry Clay
Cloudstreet
Cloud Productions Pty Ltd
Matt Saville
2002
Jimmy Xentheopolous
Backberner
ABC/Crackerjack Television
Various
2002
Alberto - Semi Regular
McLeod's Daughters (2001-02)
Millenium TV/Channel 9
Various
1998
Aiden Bradley
Home & Away
Seven Network
Various
Short Film
2019
Connor
In Australia
Emilia Jolakoski
2018
Reynolds
Jadai: The Broome Brawler
Jadai Films
Nathan Mewett & Curtis Taylor
2016
Mac
Carmentis
Jaclyn Hewer
Antony Webb
2015
Nicholas
Pale Blue Eyes
Cameron Whiteford Productions
Joel Henderson
2014
John Breslin
The Fenian
Tony Williams
2013
Traveller
Jalan Ayam
Hope St Productions
Tim Barretto/Ben Mortley
2013
Ollie
The Woodcutter
Tommie McSweenie
2008
Hans
Krieg
IFS
Mike Brislee
2008
Adam Thompson
Paranoia
IFS
Reece Farris
Stage
2021
Multiple
York
Black Swan State Theatre Company
2021
Lopakhin
The Cherry Orchard
Black Swan State Theatre Company
Clare Watson
2017
Performer
Living Lecture Romeo & Juliet
Barking Gecko
Matt Edgerton
2014
Various
The Night Zoo
Spare Parts Puppet Theatre
Michael Barlow
2014
Various
Those Who Fall in Love Like Anchors Dropped Upon the Ocean Floor
Blue Room Theatre
Adam Mitchell
2014
Pete
You Once Said Yes
Perth Festival/LookLeftLookRight
Mimi Poskitt
2014
Brian Doyle
Laughter On The 23rd Floor
Black Swan State Theatre Company
Kate Cherry
2014
Alistair
Dust
Black Swan State Theatre Company
Emily McLean
2014
Trigorin
The Seagull
Black Swan State Theatre Company
Kate Cherry
2013
Claw Bot
Robots Vs Art
Blue Room Theatre
Phil Miolin
2010
Carlo
Between Us
Ensemble Theatre
Jennifer Don
2007
Clay/Wilbur
Waikiki Hip
STC
Chris Kohn
2007
Arthur
Brother Boy
Big West
Peta Hanrahan
2006
Mark
Duck
B Sharp/Siren
Kate Gaul
2005
Lucifer/Various
Live Acts On Stage
Griffin/Square The Circle
Anthony Skuse
2004
Jeff McCracken
Kimberly Akimbo
Ensemble
Kate Gaul
2003
The Boy
Beautiful
STC
Tom Remlov
2003
Joey
The Lieutenant of Inishmore
Company B - Belvoir
Neil Armfiled
2002
The Lieutenant
The Man Of Destiny
Nuts Productions
Annna Kamaralli
2001
Luke
Kayak - Borderlines (regional tour)
Griffin Theatre Company
Adam Cook
2001
Mojo
Wandering Wolf Productions
Morgan O'Neill