2024
Television
Ivy Tsuma
CRITICAL INCIDENT Series 3
BBC One
Neil Sharma
2023
Stage
Co-Director
IS GOD IS
STC/MTC
Zindzi Okenyo/Shari Sebbens
Television
Sweeney
TROPPO Series 2
Amazon
Karl Zwicky/Grant Brown
Stage
Co-Director
IS GOD IS
Sydney Theatre Company
Zindzi Okenyo/Shari Sebbens
Stage
Co-Director
CHOIR BOY
NTOP/Riverside
Dino Dimitriadis/Zindzi Okenyo
2022
Stage
Co- Director
RAISIN IN THE SUN
Sydney Theatre Company
Zindzi Okenyo/Wesley Enoch
Television
Caitlin
TOTALLY COMPLETELY FINE
Stan
Various
Television
Alex
WOLF LIKE ME
Peacock/Stan
Abe Forsythe
Television
Patch
FISK Series 2
ABC
Kitty Flanagn & Tom Peterson
Television
Kate
DEADLOCH
Amazon
Kate McCartney
Stage
Stekkie/Paul
ORANGE THROWER
Griffin Theatre
Zindzi Okenyo
Stage
Director
ORANGE THROWER
Griffin Theatre
Zindzi Okenyo
2021
Stage
Assistant-Director
DEATH OF A SALESMAN
Sydney Theatre Company
Paige Rattray
Stage
Co-Director
SEVEN METHODS OF KILLING KYLIE JENNER
Darlinghurst/Green Door
Shari Stebbens/Zindzi Okenyo
Stage
Jess
GRAND HORIZONS
Sydney Theatre Company
Jessica Arthur
2020
Television
Tamara
WAKEFIELD
Jungle/ABC
Kim Maudant
Short Film
Jess
HIDDEN
18 Maiden Lane Productions
Jaqueline Tooley & Kym O'Brien
2018
Television
Presenter
PLAY SCHOOL
ABC
Various
Television
Nekesa
GET KRACK!N Series 2
ABC
Hayden Guppy
Feature Film
ACN Reporter
THE VERY EXCELLENT MR DUNDEE
Clock Sounds Productions
Dean Murphy
Stage
Lady Chiltern
AN IDEAL HUSBAND
Melbourne Theatre Company
Dean Bryant
Stage
Charmian
ANTONY AND CLEOPATRA
Bell Shakespeare
Peter Evans
Feature Film
Security Guard
LITTLE MONSTERS
Little Monsters
Abe Forsythe
Television
Sally Chenery
HARROW
Hoodlum Productions
Tony Krawitz
2016
Television
Amanda
SISTERS
Endemol Shine/Network 10
Emma Freeman
Stage
Jory
DISGRACED
Melbourne Theatre Company
Nadia Tass
Stage
Kate
GOOD PEOPLE
Ensemble Theatre
Mark Kilmurry
Stage
Dr Simon/Angel
THE GOLDEN AGE
Sydney Theatre Company
Kip Williams
2015
Stage
Performer
LA TRAVIATA
Company B Belvoir
Declan Greene
Stage
Harrison
BOYS WILL BE BOYS
Sydney Theatre Company
Paige Rattray
Stage
Various
GAYBIES
Darlinghurst Theatre Company
Dean Bryant
Stage
Nurse/Penny/Dawn/Barber Bob
MASQUERADE
Griffin Theatre Company
Sam Strong
Television
Jacq Macclestone
HIDING
Playmaker/ABC
Shawn Seet/Various
Television
Presenter
PLAY SCHOOL
ABC
Various
2013
Voice Over
Narrator
Hoopla Doopla
Beyond Productions
Mark Barnard
Television
Maxy Slipper
WONDERLAND
FremantleMedia
Peter Salmon
Stage
Girl
RANDOM
STC South Australia
Escha Zelk
Stage
Mandy
THE GIRL IN TAN BOOTS
Collide/Griffin Independant
Sussana Dowling
Stage
Ensemble
THE OTHER WAY
BYDS/Sydney Theatre Company
Stefo Nantsou
2009
Stage
Myself
BACKSTAGE WITH THE RESIDENTS
Sydney Theatre Company
Stage
Penguin/ Cain's Daughter
THE MYSTERIES: GENESIS
Sydney Theatre Company
Matt Lutton, Andrew Upton, Tom Wright
Stage
Ensemble Member
STC THE RESIDENTS
Sydney Theatre Company
Stage
Mary Warren
THE CRUCIBLE
STC Education
Tanya Goldberg
2008
Stage
Prisoner
2008 YOUNG PLAYWRIGHT AWARDS
STC
Alex Galleazzi
Stage
Young Nawal
SCORCHED
Company B Belvoir
Neil Armfield
Stage
Belize / Mr Lies
ANGELS IN AMERICA
Theatre Ink
Alex Galeazzi
Stage
Terri Scholes
THE VERTICAL HOUR
Sydney Theatre Company
Julian Meyrick