Television
2018
Australian Senator
Tomorrow Tonight
ABC, Thinkative TV
Rob Innes
2017
Senator
Utopia
Working Dog
Rob Sitch
2015
Sam Mako
Neighbours
Fremantle Media
Chris Adshead
2014
Phillip Beale
House Husbands
Playmaker Media
Lynn-Maree Danzey
2011
Employer
Tangle
Southern Star
Michael James Rowland
2005
Waiter
Scooter: Secret Agent
Film Victoria, Jonathan M. Shiff Productions
Richard Jasek
2005
Emcee
Last Man Standing
Channel 7
Emma Freeman
2004
Lawyer Ellis Corby (Semi-Regular)
Blue Heelers
Southern Star
Steve Mann
2004
Mr. Sanderson
Legacy of the Silver Shadow
Aust. Children's Tel Fdn
Chris Anastassiades, Ray Boseley
2003
Ellis Corby (semi regular)
Blue Heelers
Southern Star
Aarne Neeme, Declan Eames
2002
Ellis Corby (semi-regular)
Blue Heelers
Southern Star
Karl Steinberg
2002
Mr Harding
Saddle Club
Crawfords
Mark De Friest
2000
Peter
Secret Life of Us
Optus Television, Southern Star Entertainment
Cate Shortland
1999
Lawyer - Ellis Corby (semi-regular)
Blue Heelers
Southern Star
Karl Steinberg
1998
Ellis Corby (semi-regular)
Blue Heelers
Southern Star
Fiona Banks
1997
Ellis Corby (semi-regular)
Blue Heelers
Southern Star
Ray Quint
1997
Ellis Corby (semi-regular)
Blue Heelers
Southern Star
Steve Mann
1995
Soldier
Snowy River: The McGregor Saga
Becker Entertainment, The Family Channel
Paul Moloney
1994
Bill recurring Ambulance Man
Blue Heelers
Southern Star
Riccardo Pellizzeri, Steve Mann
1993
Delivery Person
Neighbours
Grundy Television Productions
Ian Watson
1992
Head Journalist
Boys from the Bush
BBC, Australian Broadcasting Corporation
Douglas Livingstone
Feature Film
2017
University Tutor
Ali's Wedding
Matchbox Pictures
Jeffrey Walker
2016
Pee's Father
Dogfight
Lightstream Pictures, Saints Entertainment
Xu Shunli
2004
Drunk
One Perfect Day
Lightstream Films
Paul Currie
1993
Assistant Director
Flynn
Boulevard Films
Frank Howson
1993
Eddy MacKellar
The Feds: Deception
Crawford Productions
George Ogilvie
Short Film
2019
Dr.Gatehouse
Deviate
Australian Cinema Ensemble
Angelo Salamanca
2017
Malcolm Bancroft
The External Darkness Manifest
VCA Film and TV School
Thomas Kerrigan
2016
Frank
Relent
Victoria College of the Arts
Matthew Zimmari
2016
Peter
Always
Independent
Natalie Spence
2015
Adrian
The Three Swords
City on a Hill GMR
Dana Marie Newell
2009
Man
Good Boy
Independant
Mark La Rosa
2004
Ben
Ben's Big Break (Nominated Best Male Actor)
15/15 Short Film Festival
Declan Eipper
1990
Joe
A Date with Destiny
Independent
Mark Hartley
Stage
2020
Winner Extreme Improv World Championship
Livestreamed from London
Xtreamed Live Interactive Comedy Show
David Pustansky
2020
Winner Best Comedy Actor Award
CAT Summer Season
Cracked Actors Theatre
Various
2019
Yurovsky
House of Special Purpose
La Mama
Alex Menglet
2018
Fred Gabriel and Soldier
Monash in Love and War
Andrew Joseph
Rosemary Johns
2018
Vitus
By the End of the Year
Byte Backyard Theatre Ensemble
Joachim Matchoss
2017
Yurovsky
House of Special Purpose
La Mama
Alex Menglet
2017
Gabriel York, Henry Law
When the Rain Stops Falling
Not the Worst Productions
David Mustafa
2016
Leontes
The Winter's Tale
Classact Theatre Co
Stephen Lee
2015
Frederick
Keeping up Appearances
Play6
Claire Callow
2015
Henry
The Attic
Owl and Cat
Shannon Woolard
2008
Lead, Paul
Careless
La Mama @ Courthouse
John Higgensen
2004
Various
Terrorism
Theatre at Risk
Victor Bizzoto
2002
Dwyer and Various
Art on Trial - at the Victorian Arts Centre
Seven S Productions
Eugene Schlusser
1996
Pirate Mullins
Peter Pan
National & International Tour
Leslie Lawton
1989
Rusty
Lost Robins Alive!
London Palladium and Edinburgh Festival
The Lost Robins